DEB Partisi Kozlukebir mitingine yoğun katılım

  Previous Next

  DEB Partisi Kozlukebir mitingine yoğun katılım

  5.06.2024

  Yunanistan’da AP seçimleri öncesi DEB Partisi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

  DEB Partisi 5.06.2024 akşamı da Kozlukebir köyünde bir miting düzenledi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen mitinge başta DEB Partisi G. Başkanı Çiğdem Asafoğlu, eski başkanlardan Mustafa Ali Çavuş, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, BAKEŞ Başkanı Dr. Hüseyin Bostancı,Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, Kozlukebir eski belediye başkanı Rıdvan Ahmet, AP adaylarının yanı sıra Kozlukebir ve etraf köylerden soydaşlar katıldı. Geceye Asafoğlu’nun “Dün TÜRK’TÜK, bugün TÜRK’ÜZ yarın da TÜRK olmaya devam edeceğiz!” sözleri damgasını vurdu.”

  DEB Partisi G. Başkanı Çiğdem Asafoğlu kürsüye geldiğinde çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı.

  Konuşmaları sık sık “Avrupa Avrupa duy sesimizi” sloganıyla kesilen DEB Partisi G. Başkanı Asafoğlu,

  “Bu ülkenin birer sadık vatandaşı olarak bugüne kadar üzerimize düşeni hep layıkıyla yaptık. Evlatlarımızı, kınalı kuzularımızı vatan görevi deyip askere gönderdik, ülke savunmasında şehitler verdik, her daim vergilerimizi düzenli ödedik. Kısacası asayişi bozacak tüm olaylardan kaçındık. Bu sebeple bölgemiz, suç oranları en düşük bölgedir. Fakat bu iyi niyetli davranışlarımızın karşılığı maalesef hiç de iyi niyetli olmadı.”

  Sözleriyle konuşmasına başlayan DEB Partisi G. Başkanı Çiğdem Asafoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  “Yunanistan tarafından bize karşı oluşturulan güvensizlik politikaları sebebiyle, bölgemizdeki nüfus dengesi hep değiştirilmek istendi. Bu sebeple süreç içinde ekonomik yapıyı çökertmek için değişik bahanelerle topraklarımız orantısız istimlak edildi. Şimdi birçoğu atıl tutuluyor ve bir türlü gerçek sahiplerine iade edilmiyor.

  • Niyet okuyarak vatandaşlık kanunun 19. Maddesi ile 60.000 insanımızın vatandaşlığına son verdiler. İnsanımıza acımasızca büyük bir mağduriyet yaşattılar. Kısacası bizleri bu topraklarda azaltmak için her yöntemi denediler.
  • Nihayetinde bölgemizi Avrupa’nın ve Yunanistan’ın en fakir bölgesi yaparak gençlerimizin göç etmesini sağladılar. Böylece demografik yapıyı değiştirme konusunda ciddi bir yol aldılar.  
  • Vatandaşlık haklarımızı dahi yıllarca gasp ettiler. İnşaat izni bir tarafa tamirat izninden, traktör ehliyetinden, Yunanistan Üniversitelerinden ve memuriyet alanlarından bizler hep mahrum edildik.
  • Özerk olan okullarımızı bir bir çocuk azlığı bahanesiyle güya geçici kapattılar. Ancak bir daha hiç açmadılar. Okullarımızı 307’den 90’a düşürdüler.
  • Vakıflarımızın idaresini elimizden aldılar. Seçtiğimiz Müftüleri tanımadılar, korsan diye alay ettiler, müftülüğün yetkilerini ve işlevini bitirdiler.
  • Kimliğimizi inkâr etmek için tarihi derneklerimizi kapattılar. Bu konuda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin lehimize verdiği kararları uygulamadılar...”

  Asafoğlu konuşmasını şöyle tamamladı:

  “Kimse bizim kimliğimiz hususunda karar veremez. Bu yetkiyi kimseye tanımıyoruz. Karar merci sadece ve sadece biziz. Biz de diyoruz ki, dün TÜRK’TÜK, bugün TÜRK’ÜZ yarın da TÜRK olmaya devam edeceğiz!”

   Yok sayılan kimliğimize karşın BİZ BURADAYIZ demek için giriyoruz. DEB Partisi olarak bu sesi bu kadar gür yükseltmemize vesile olan atalarımızdır. Başta rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet olmak üzere onun dava arkadaşlarını minnetle ve saygıyla yâd ediyoruz...

  2014 ve 2019 Avrupa Parlamentosu seçimlerinde bize verdiğiniz destekten dolayı sizlere müteşekkiriz. Bu seçimde de kat kat fazlasını verip sandıklarda bayram havası estireceğinize olan inancım tamdır. HAYDİ BATI TRAKYAMIN MÜMTAZ İNSANLARI, HEP BİRLİKTE HAYKIRALIM, BİZ BURADAYIZ! ”

  ©2017 Burasi Batı Trakya. Tüm Hakları Saklıdır.

  Please publish modules in offcanvas position.