Kozlukebir Belediyesi Muhalefet lideri sorunları dile getirdi

  Previous Next

  Kozlukebir Belediyesi Muhalefet lideri sorunları dile getirdi

  Kozlukebir Belediyesi Ana Muhalefet ve Birlik Listesi Başkanı Erdem Hüseyin, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ile bir görüşme gerçekleştirdi.

  Görüşmeye ilişkin Ana Muhalefet Başkanı Erdem Hüseyin şu açıklamalarda bulundu:

  Kozlukebir Belediye Başkanı sn. Rıdvan Ahmet ve Meclis Başkanı sn. İsmail Molla Ali Memet ile bugün bir toplantı gerçekleştirdik. Ana Muhalefet Partisi olarak özellikle Hemetli bölgesindeki sorunları dile getirdik, halkımızın günlük yaşamını daha da kolaylaştırmak için başta Hemetli bölgesi muhtarına (9 köyü temsil etmekte) olmak üzere tüm seçilmiş muhtarlara imza yetkisi ve imkan olan köylere muhtarlik bürosu açılmasını talep ettik. Ayrıca toplantıda aşağıdaki taleplerimizide ilettik:

  1- Hemet’lideki halka hizmet bürosunun eleman sayısının ikiden üçe çıkartılması. Böylelikle saat üçe kadar açık olan büronun hafta içi saat sekize ve Cumartesi günleride saat ikiye kadar hizmet vermesi sağlanacaktır.

  (NOT : Şu an Cumartesi günleri kapalı)

  Ayrıca Hemetli Nahiye’sine bir memurun atanmasının gerektiğininde altını cizdik.

  2-Kardere köyünde muhtarılığı BİRLİK LİSTESİ’ nin kazanmasına rağmen, sonuçların yanlış yazılmasından dolayı muhtarlık DEMOKRATİK GÜÇ LİSTESİ’ne geçmiştir ve tüm köyü ilgilendiren çok büyük bir adaletsizlik yaşanmıştır. Bu konuda sn. Ridvan Ahmet’ten insiyatif alarak bu adaletsizliğin düzeltilmesinde bizlere yardımcı olmasını talep ettik.

  (NOT : Eğer birkaç gün içinde bir sonuç alınmazsa, muhtarlığı BİRLİK LİSTESİ’ nin kazandığı tüm belge ve tutanakları açıklıyacağız akabindede konuyu yargıya tasıyacağımızdan hiç kimsenin süphesi olmasın.)

  3- Durhasanlar ve Dolapçılar köylerimizdeki su problemi. Durhasanlar köyümüze yeni pomona vurulmakta ve suya ulaşılmış durumunda. Temennimiz birkaç gün içinde suyun köye verilmesidir.

  4- Delinasuf köyümüzdeki su problemi ve köyün dışındaki kesilmiş olan çeşmelerin akibeti.

  5- Basırlıköy - Balahor arasındaki yol kenarlarındaki aşırı derece uzamış olan otların kesilmesi, çünkü trafik açısından büyük tehlike arz etmekte. Aynı yol üzerindeki Basırlıköy köprüsünün düzenlenmesi.

  6- Çalabı köyümüzün bozuk olan girişinin derhal düzenlenmesi. Çünkü köye büyük araçlar ( çöp kamyonu gibi) girememekte.

  7- Sirkeli sağlık ocağının tadilat ve badanasının yapılması. Ayrıca köyün içindeki hendek ve çukurların kapatılması.

  Please publish modules in offcanvas position.