İTB Kadınlar Kolu Ketenlik köyünde çocuk ve kadınlarla buluştu

  reklam desktop 1

  Previous Next

  İTB Kadınlar Kolu Ketenlik köyünde çocuk ve kadınlarla buluştu

  İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu  15 Aralık Cumartesi günü Ketenlik köyünde çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte Diş Hekimi Melek Gerbe Çocuklara ve annelere Ağız ve Diş sağlığı hakkında bilgiler verdi.

  Ketenlik Köyü Halk kütüphanesinde gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu yaptı. Şerifoğlu İskeçe de bir çok etkinlik düzenlediklerini dile getirerek bu etkinliklere katılamayan çocuklar ve kadınlar içinde zaman zaman köylerde bu gibi faaliyetler yaptıklarını dile getirerek etkinliğe katılan çocuklara ve velilere teşekkür etti.

  Ayrıca İTB Kadınlar Kolu, kütüphaneye de çocuk kitapları bağışında bulundu. Etkinlikte Diş Hekimi Melek Gerbe dişlerin görevi ve önemi, dişlere neler zarar verir ile  ağız ve diş sağlığı için neler yapılmalıdır konuları hakkında bilgi vererek doğru ağız bakımı ve fırçalama tekniğini göstererek anlattı.

  Melek Gerbe son olarak da çocukların diş sağlığı kontrolünü yaptı.

  Etkinlik sonunda  tüm çocuklara İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu tarafından diş fırçalama için ideal vakit 2 dakikalık kum saati hediye edildi.

  Etkinliğin ardından İTB Kadınlar Kolu Ketenlik Gençlik Derneğini de ziyaret etti. Burada köy kadınları ile ile bir araya gelerek sohbet etti.

  Please publish modules in offcanvas position.