Batı Trakyalı Emre Salih, şifayı Türkiye'de buldu

  reklam desktop 1

  Batı Trakyalı Emre Salih, şifayı Türkiye'de buldu

  Yunanistan'da yaşayan ve 5 yıldır böbrek hastası olan Emre Salih Hasan, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sağlığına kavuştu.

  Batı Trakyalı Emre Salih, Şifayı Türkiye'de Buldu, System.String[] Yunanistan'da yaşayan ve 5 yıldır böbrek hastası olan Emre Salih Hasan, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sağlığına kavuştu.

  Yunanistan'ın Gümülcine kentinde yaşayan 21 yaşındaki Emre Salih Hasan'a, babası Cemali Hasan'ın verdiği böbrek, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan ameliyatla nakledildi.

  Yaklaşık 2 yıldır diyalize girerek yaşamını sürdüren Hasan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu belirtti.

  Babasının böbreğiyle hayata tutunduğunu ifade eden Hasan, "Çok mutluyum, babam sayesinde sağlığıma kavuştum. Hiç düşünmeden bana böbreğini verdi." dedi.

  Hasta olduğu için birçok planını ertelemek zorunda kaldığını anlatan Hasan, doktor olmak istediğini, taburcu edildikten sonra eğitim hayatına devam edeceğini vurguladı.

  "Oğlum iyi olsun başka bir şey istemem"

  Cemali Hasan ise Yunanistan'da oğlunun hastalığının ilerlemesi sonucu Edirne'ye geldiklerini belirtti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık konusunda soydaşlara birçok kolaylık tanıdığını bu nedenle oğlunu Türkiye'de ameliyat ettirdiğini ifade eden Hasan, "Yunanistan'da oğlum hastalandı, bir süre tedavisini yaptırmaya çalıştık olmadı, Cumhurbaşkanımız da bizlere sağlık konusunda birçok kolaylık sağlayınca bende oğlumu Edirne'ye getirdim. Burada benim verdiğim böbrekle sağlığına kavuştu. Oğlum iyi olsun başka bir şey istemem. Çok mutluyum" dedi.

  "Devletimizin verdiği imkanlarla bir hastamız daha yeni böbreğine kavuştu"

  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Transplantasyon Ünitesi Böbrek Nakli Uzmanı Prof. Dr. Tamer Sağıroğlu da son dönem böbrek yetmezliği tanısıyla hastaneye başvuran Hasan'ın, babasının böbreğiyle sağlığına kavuştuğunu ifade etti.

  Hasan'ın böbrek nakli ameliyatının 8 gün önce yapıldığını ve yarın taburcu edileceğini aktaran Sağıroğlu, "Hastamızın ameliyatı çok başarılı geçti. Kendisi de yavaş yavaş sağlığına kavuşuyor. Yarın son kontrolleri yapıp taburcu edeceğiz. Devletimizin verdiği imkanlarla bir hastamız daha yeni böbreğine kavuştu." diye konuştu.

  Kaynak: Anadolu Ajansı

  Please publish modules in offcanvas position.